12 633 12 88

„Logistyczne bariery firm produkcyjnych” – badanie PPML 2017


Rusza siódma edycja badania Panelu Polskich Menedżerów LogistykiPanel Polskich Menedżerów Logistyki (PPML) to niekomercyjne przedsięwzięcie realizowane od 2010 roku.
W ramach tego unikalnego badania menedżerowie logistyki
i operacji dzielą się doświadczeniem związanym ze stanem zarządzania procesami operacyjnymi
w przedsiębiorstwach w Polsce. W sierpniu rozpoczynamy jego siódmą edycję. W tym roku PPML zweryfikuje
i opisze z jakimi barierami w logistyce mierzą się firmy produkcyjne. Celem jest uświadomienie problemów
i ograniczeń logistycznych, które mogą stanowić barierę w rozwoju firmy. Tym razem będziemy zbierać opinie dyrektorów i kierowników produkcji, aby spojrzeć na postawiony problem badawyczy z ich perspektywy.

Logistyka w polskich firmach produkcyjnych często znajduje się poza głównym obszarem decyzyjnym (nie jest rdzeniem działalności firmy) przez co ma kłopoty z doinwestowaniem (dotyczy to zarówno infrastruktury jak
i kompetencji). W efekcie, wzrost firmy jest ograniczany przez logistykę, która nie nadąża za zmianami na produkcji. Zdolności logistyczne pozostają w tyle za mocami produkcyjnymi, co hamuje potencjał wzrostu produktywności. W najbliższym badaniu, będziemy chcieli zweryfikować powyższe tezy, pytając o konkretnie doświadczenia osób zarządzających produkcją w polskich przedsiębiorstwach.

Zapraszamy do śledzenia naszych badań, a także do zgłaszania uwag i do dyskusji. Publikacja pełnego raportu
z badania będzie miała miejsce w listopadzie, a jego premiera odbędzie sie na tegorocznej edycji kongresu Modern Warehouse. Zainteresowanych udzieleniem swojej opinii w tym temacie, bądź otrzymaniem raportu prosimy o kontakt z: Magdą Kozielską.

Newsletter HUB logistics

Zamknij

Zostaw emial...

Zamknij   X